Uwaga: Wymagana jest rejestracja WSZYSTKICH uczestników konferencji (czynnych i biernych) za pośrednictwem formularzy rejestracyjnych dostępnych na stronie, również współautorów referatów jeżeli będą oni obecni na konferencji.

 Ogólne informacje organizacyjne:

  1. Konferencja jest organizowana przez Towarzystwo Naukowe Studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego (KAAFM)
  2. Konferencja ma zasięg ogólnopolski i jest skierowana do studentów kierunków medycznych uczelni wyższych i młodych medyków, zainteresowanych szeroko rozumianą problematyką stanów ostrych w medycynie. 
  3. Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnie 23 marca 2024 roku na terenie kampusu KAAFM, zlokalizowanego przy ulicy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków.
  4. Jeżeli z przyczyn niezależnych od Organizatora przeprowadzenie Konferencji w trybie stacjonarnym w wyznaczonym miejscu i terminie napotka ograniczenia lub okaże się niemożliwe, organizator zastrzega sobie możliwość zorganizowania konferencji częściowo lub całkowicie w formie zdalnej. O zmianie formy konferencji uczestnicy zostaną powiadomieni.
  5. Językiem obowiązującym podczas sesji jest język polski. 
  6. Dopuszczalne formy prac to: prace oryginalne, prace przeglądowe oraz opisy przypadków.
  7. Konferencja jest podzielona na następujące sesje tematyczne: "chirurgia i inne nauki zabiegowe", "kardiologia i kardiochirurgia", "neurologia i neurochirurgia","pediatria" oraz "pozostałe dziedziny niezabiegowe". W trakcie konferencji zaplanowane są warsztaty z zakresu wyżej wymienionych dziedzin oraz medycyny ratunkowej.
  8. W zależności od ilości i tematyki przesyłanych przez uczestników prac, organizator zastrzega sobie prawo do zmian w zakresie sesji tematycznych, zorganizowania nowych sesji lub połączenia ze sobą już zaplanowanych oraz podziału prac na sesję ustną i multimedialną sesję plakatową. Parametry techniczne dla sesji plakatowej zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom na wskazany adres emaliowy.
  9. Udział w Konferencji jest bezpłatny.
  10. Najlepsze wystąpienia w ocenie Komitetu Naukowego zostaną wyróżnione.

Rejestracja i kwalifikacje streszczeń:

  1. W konferencji uczestniczyć można czynnie lub biernie. Udział czynny polega na prezentacji zaakceptowanej wcześniej przez organizatora pracy.
  2. Termin rejestracji uczestnictwa bez prezentacji (uczestnik bierny) upływa 17 marca 2024 r. lub w przypadku wcześniejszego wyczerpania liczby miejsc, o czym Organizator poinformuje na swojej stronie internetowej lub na stronie wydarzenia na platformie Facebook.
  3. Uczestnicy czynni oraz bierni otrzymają, w dniu konferencji imienne certyfikaty uczestnictwa w konferencji.
  4. Streszczenia powinny być przygotowane w języku polskim. Organizator zastrzega sobie prawo do zobowiązania uczestnika czynnego do przygotowania streszczenia w języku angielskim.
  5. Termin rejestracji prelegentów (uczestników czynnych) 3 marca 2024 r.
  6. Streszczenia pracy należy przygotować według szablonu udostępnionego w załączniku (kliknij)
  7. Streszczenie nie może zawierać rycin, wykresów, rysunków oraz zdjęć. 
  8. Maksymalny limit znaków ze spacjami wynosi 2000. Do limitu nie wlicza się tytułu, autorów i afiliacji.
  9. Kwalifikacji prelegentów na podstawie przesłanych streszczeń dokonują członkowie Komitetu Naukowego. Decyzja o kwalifikacji lub jej braku jest decyzją ostateczną.
  10. Każdy aplikujący zostanie poinformowany o wynikach kwalifikacji (do poszczególnej sesji oraz formy prezentacji) drogą e-mailową nie później niż 11 marca 2024 r.
  11. Organizator zastrzega sobie prawo publikacji streszczeń zakwalifikowanych do prezentacji w formie suplementu do czasopisma Medicine and Public Health. Publikacja będzie wydana w formie drukowanej lub/i elektronicznej. Organizator zastrzega sobie prawo publikacji streszczeń na stronie internetowej konferencji.
  12. Organizator i Wydawca Suplementu nie ponoszą odpowiedzialności za poprawność przesłanych przez autorów danych osobowych, nazw afiliowanych instytucji oraz treści streszczeń.

Prezentacja prac na konferencji:

  1. Prezentacja pracy odbywa się w języku polskim.
  2. Formą wygłoszenia pracy jest osobista ustna prezentacja, w miejscu odbywania się konferencji, wraz z przygotowanym pokazem slajdów.
  3. Przygotowaną prezentację należy wysłać w formatach ppt. i pdf. na adres mailowy konferencji najpóźniej do 20 marca 2024 roku.
  4. Każdą prezentację wygłasza uczestnik czynny (prelegent), który zgłosił streszczenie w formularzu rejestracyjnym.
  5. Czas trwania prezentacji wynosi maksymalnie 7 minut.
  6. Czas trwania dyskusji po prezentacji wynosi maksymalnie 3 minuty. 
  7. Kolejność wygłaszania prezentacji w danej sesji odbywa się w porządku zgodnym z programem konferencji.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany czasu przeznaczonego na prezentację i dyskusję, w zależności od ilości zgłoszonych prac.
  9. Wszelkie zmiany dotyczące prezentacji pracy powinny zostać niezwłocznie zgłoszone Organizatorowi.


Prezentacja prac w sesji plakatowej

  1. Prezentacja pracy odbywa się w języku polskim.
  2. Formą wygłoszenia pracy jest osobista ustna prezentacja, w miejscu odbywania się konferencji. 
  3. Plik w formacie ppt. i .pdf należy przesłać do dnia 20 marca 2024 r. Parametry techniczne dla sesji plakatowej zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom na wskazany adres emaliowy.
  4. Każdą prezentację wygłasza uczestnik czynny (prelegent), który zgłosił streszczenie w formularzu rejestracyjnym
  5. Czas prezentacji plakatu wynosi maksymalnie 3 minut.
  6. Czas trwania dyskusji wynosi maksymalnie 2 minuty. 
  7. Kolejność wygłaszania prezentacji w danej sesji odbywa się w porządku zgodnym z programem Konferencji.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany czasu przeznaczonego na prezentację i dyskusję, w zależności od ilości zgłoszonych prac.
  9. Wszelkie zmiany dotyczące prezentacji pracy powinny zostać niezwłocznie zgłoszone Organizatorowi.

Regulamin konkursu

Szanowni Prelegenci z przyjemnością informujemy o odbywającym się podczas konferencji konkursie prac studenckich. Podczas każdej z sesji jury oceniać będzie wasze wystąpienia a najlepiej ocenione prace zdobędą atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ

 

 

Pliki do pobrania

Zapraszamy do udziału w konferencji

Przyjmowanie zgłoszeń prelegentów do dnia 3 marca 2024 r.
Informacja o wyniku kwalifikacji zgłoszeń prelegentów do dnia 11 marca 2024 r.
Publikacja programu konferencji do dnia 11 marca 2024 r.
Przyjmowanie zgłoszeń uczestników biernych do dnia 17 marca 2024 r.

Prosimy wybrać właściwą formę udziału w konferencji

Zostań uczestnikiem         Zostań prelegentem

© Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Polityka prywatności Administracja stroną

Oprogramowanie do obsługi strony zostało zakupione z Funduszy Europejskich w ramach projektu "KA 2.0 - program rozwoju Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego"

logotypy-fundusze-europejskie.jpg